Türk dil merkezi

Gezegeni soğutun. Dünya besleyin.

"Doğal toprak ve ormanların CO2 kritik bir kütle ayırmak için rejeneratif tarım ve arazi kullanım uygulamalarının inanılmaz potansiyeli hakkında duymadım "Eğer sen yalnız değilsin. Bugün dünyada en iyi saklanan sırlardan birisi küresel ısınma ve iklim krizinin (yanı sıra yoksulluk ve bozulan kamu sağlığı) çözümü hemen bizim ayaklarımızın altında yatıyor ve bizim bıçak ve çatal sonunda."

-OCA ve Yenilenme International -Ronnie Cummins Uluslararası Direktörü

 

Bizim global eğitim çabalarını desteklemek için aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşın lütfen bu sayfayı:
Google aracını Çeviri Bu web sitesinin kalanını çevirmek için, anadil seçiniz.

Neden Rejeneratif Organik Tarım?

Dünyanın en bereketli toprak ve biyolojik çeşitlilik kaybı, yerli tohum ve bilgi kaybı ile birlikte, gelecekteki yaşam için ölümcül bir tehdit oluşturmaktadır. Toprak imha (yani decarbonization, erozyon, çölleşme, kimyasal kirlilik) mevcut oranlarda toprak bilim adamlarına göre, 50 yıl içinde biz nedeniyle azalan beslenme ve kaybı ile karakterize bir niteliksel bozulmuş gıda temininde kamu sağlığına ciddi zarar kalmayacak önemli eser mineraller, ama biz kelimenin tam anlamıyla artık kendimizi beslemek için yeterli ekilebilir humus olacaktır. Korunması ve ekili tarım arazileri bizim dört milyar hektarlık mera ve mera 14 milyar dönüm ve orman arazisi 10 milyar dönüm üzerinde toprak yenileyici olmadan, Celsius veya durdurmak, dünyayı beslemek 2 derecenin altında küresel ısınmayı tutmak imkansız olacaktır Biyoçeşitliliğin kaybı.

 

 

Nasıl çalışır?

 

Rejeneratif tarıma anahtarı arazi "zarar yok" sadece bu ama aslında yeniden ve toprağı ve çevreyi canlandırmak teknolojileri kullanarak, bunu geliştirir. Rejeneratif tarım eşzamanlı artırırken kaliteli, besin yoğun gıda üreten, yerine toprak aşağılayıcı ve sonuçta üretken çiftlikleri ve sağlıklı topluluklar ve ekonomilerin sağlayabilecek, sağlıklı toprak yol açar. Gıda üretimi, çiftçi gelirlerinin ve özellikle humus artırmak için permakültür ve koruyucu toprak işleme, örtü bitkiler, bitki rotasyonu, kompost, mobil hayvan barınakları ve mera kırpma dahil organik tarım uygulamalarını, birleşmeyle, dinamik ve bütüncül bir olduğunu.

 

son zamanlarda yayınlanan

  • Onarıcı Tarım: TOPRAK KURTULUŞUMUZ OLABİLİR Mİ?

    Onarıcı tarımla uğraşanlar çiftçiliğin, çobanlığın, kırsalda yaşamın, gıda üretiminin “toplumun alt tabakalarına”, “cahillere” layık olduğunu söyleyen ana akım paradigmayla dalga geçen ve önemli kısmı sonradan olma çiftçilerden oluşan genç, yaratıcı, özgürlükçü bir nesil.

  • TOPRAK ATLASI – Toprak, araziler ve tarlalar hakkındaki olgular ve rakamsal veriler

    Arazi fiyatları neden sürekli yükseliyor? Her yıl ne kadar toprak kaybediliyor? Beslenme için yılda kaç kilometrekare tarla ve mera arazisi ithal ediliyor? Arazinin gerçek sahibi kim?

  • Video: topraklarının konuşalım

    Bu animasyon filmi bozulması, şehirleşme, arazi kapma ve aşırı tüketim konularını kapsayan, dünyadaki toprak kaynaklarının gerçeği anlatır; Film bizim topraklar daha sürdürülebilir yönetmek yol yapmak için seçenekler sunar.

Sizin Dil Büyük Kaynakları için Linkler Gönder

 

Dikkatle diğer dillere RegenerationInternational.org üzerinde içerme ve olası çeviri için tüm gönderimler dikkate alınacaktır. Sürekli desteğiniz için teşekkür ederiz.

Türkçe Rejeneratif Organizasyonlar